Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam

“İlimizi her platformda anlatmalıyız”

ısparta 05.07.2024 - 11:54, Güncelleme: 05.07.2024 - 11:54
 

“İlimizi her platformda anlatmalıyız”

İl Tanıtım ve Geliştirme Kurulu toplantısı Vali Aydın Baruş başkanlığında Isparta Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirildi. Toplantıda Isparta’da turizm alanında yapılan faaliyetler ve sonuçları değerlendirildi.
Vali Baruş, yaptığı konuşmada turizm açısından önemli olan kriterin Isparta’ya gelen misafirlerin konaklamalarını sağlamak olduğuna vurgu yaparak Isparta’ya günübirlik gelen ziyaretçilere Isparta’yı iyi tanıtmak gerektiğini söyledi. Vali Baruş, “Önemli olan ilimize gelen misafirlerin konaklamasını sağlamak. Bir ilin turizminden bahsettiğimizde günübirlik ziyaret edilmesini kastetmiyoruz. Konaklama olmadan turizm hareketi olmaz. Bir şehrin içerisinde yaşayan insanlar kendi şehirlerinin her zaman dünyanın en güzel yeri olduğunu düşünürler. Ama önemli olan, şehrimizi başkalarının gözünde en güzeli yapmak. Yani biz Isparta’nın her şeyini çok sevebiliriz, yemeğini, doğasını ve dünyanın en güzel kenti olduğunu söyleyebiliriz ama bunu başkalarına iyi anlatmamız gerekiyor. Bunu anlatmadan buraya kimse gelmez. Çünkü dünyada belki sayamayacağımız kadar güzellik var, insanların değerlendirmelerine göre onların gözünde ilgi çekebilir bir hale getirebilmek için neler yapabiliriz? Bizim üzerimize düşen budur. Yani başka insanların gözünde daha etkileyici hale nasıl getirebiliriz? Şehrimizin imajını bunun üzerinde düşünüp ona göre stratejiler geliştirmemiz lazım. Önümüzde TGA gibi bir şans var. GoTürkiye platformunu açmış olmaları çok büyük bir şans oldu bu anlamda. Yani artık Türkiye’deki bir şehirle ilgili gezilecek görülecek yerlerle ilgili bilgi edinmek isteyen kimsenin mutlaka uğradığı platform burası. O anlamda tanıtım açısından da çok önemli rolü oldu” Ardından İl Kültür ver Turizm Müdürlüğü tarafından turizm alanında yapılan çalışmalar ve turizm istatistikleri katılımcılara aktarıldı. Sunumların ardından faaliyetlerin daha etkin yürütülmesi ve yeni fikirler edinebilmek adına katılımcılar görüş alışverişinde bulundu. Toplantıya Vali Aydın Baruş, TGA Destinasyon ve Tema Müdürü Mehmet Aydın Demir, İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Osman Çot, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Av. Abdullah Çelik, Belediye yetkilisi, ilgili kamu kurumu müdürleri, sektör ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı. (HABER MERKEZİ)
İl Tanıtım ve Geliştirme Kurulu toplantısı Vali Aydın Baruş başkanlığında Isparta Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirildi. Toplantıda Isparta’da turizm alanında yapılan faaliyetler ve sonuçları değerlendirildi.

Vali Baruş, yaptığı konuşmada turizm açısından önemli olan kriterin Isparta’ya gelen misafirlerin konaklamalarını sağlamak olduğuna vurgu yaparak Isparta’ya günübirlik gelen ziyaretçilere Isparta’yı iyi tanıtmak gerektiğini söyledi.

Vali Baruş, “Önemli olan ilimize gelen misafirlerin konaklamasını sağlamak. Bir ilin turizminden bahsettiğimizde günübirlik ziyaret edilmesini kastetmiyoruz. Konaklama olmadan turizm hareketi olmaz. Bir şehrin içerisinde yaşayan insanlar kendi şehirlerinin her zaman dünyanın en güzel yeri olduğunu düşünürler. Ama önemli olan, şehrimizi başkalarının gözünde en güzeli yapmak. Yani biz Isparta’nın her şeyini çok sevebiliriz, yemeğini, doğasını ve dünyanın en güzel kenti olduğunu söyleyebiliriz ama bunu başkalarına iyi anlatmamız gerekiyor. Bunu anlatmadan buraya kimse gelmez. Çünkü dünyada belki sayamayacağımız kadar güzellik var, insanların değerlendirmelerine göre onların gözünde ilgi çekebilir bir hale getirebilmek için neler yapabiliriz? Bizim üzerimize düşen budur. Yani başka insanların gözünde daha etkileyici hale nasıl getirebiliriz? Şehrimizin imajını bunun üzerinde düşünüp ona göre stratejiler geliştirmemiz lazım. Önümüzde TGA gibi bir şans var. GoTürkiye platformunu açmış olmaları çok büyük bir şans oldu bu anlamda. Yani artık Türkiye’deki bir şehirle ilgili gezilecek görülecek yerlerle ilgili bilgi edinmek isteyen kimsenin mutlaka uğradığı platform burası. O anlamda tanıtım açısından da çok önemli rolü oldu”

Ardından İl Kültür ver Turizm Müdürlüğü tarafından turizm alanında yapılan çalışmalar ve turizm istatistikleri katılımcılara aktarıldı.

Sunumların ardından faaliyetlerin daha etkin yürütülmesi ve yeni fikirler edinebilmek adına katılımcılar görüş alışverişinde bulundu.

Toplantıya Vali Aydın Baruş, TGA Destinasyon ve Tema Müdürü Mehmet Aydın Demir, İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Osman Çot, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Av. Abdullah Çelik, Belediye yetkilisi, ilgili kamu kurumu müdürleri, sektör ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı. (HABER MERKEZİ)

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve habersulh.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.