Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam

Yalvaç Belediyesi mühürlüyor!

ısparta 11.07.2024 - 13:45, Güncelleme: 11.07.2024 - 13:45
 

Yalvaç Belediyesi mühürlüyor!

Yalvaç Belediyesi İmar Müdürlüğü’nce izinsiz tadilat çalışması yapılan iki işyerindeki çalışmalar mühürlenerek durduruldu.
Yalvaç ilçesi çarşı merkezinde Çınaraltı mevkiinde Vakıfbank Şubesi yanında bir banka şubesince kiralandığı kaydedilen işyerinde izinsiz tadilat çalışması yapıldığı bilgisi üzerine 9 Temmuz Salı günü belediye görevlileri söz konusu alana giderek tespitte bulundu ve tadilat çalışmasını durdurarak mühürleme işlemi yaptı. Mühürleme işleminde “3194 Sayılı İmar Kanunu ve Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri gereğince inşai faaliyetlerin durdurulması için mühürlenmiştir.” ifadesine yer verildi. Bu işlemin yanı sıra, Eski Sanayi’de Migros Market yakınında yine bir zincir market tarafından kiralandığı öğrenilen işyerinde de tadilat izni alınmadan çalışma yapıldığı bilgisi alınması üzerine İmar Müdürlüğü elemanlarınca tespit işlemi yapıldı. İzinsiz tadilat işleminin tespit edilmesinin ardından söz konusu alanda da faaliyetler durdurularak mühürleme işlemi yapıldı. Buradaki mühürleme işlemiyle ilgili olarak da, “3194 Sayılı İmar Kanununun 32. maddesine istinaden mühürlenerek inşai faaliyetler durdurulmuştur.” ifadesine yer verildi. Yalvaç Belediye Başkanı Mustafa Kodal, söz konusu işlemlerin yapıldığını doğrulayarak, “Yalvaç Belediyesi’nde tüm işlemler hukuka uygun olarak yapılmak zorundadır. Burası bir kamu kuruluşudur. Bugüne kadar yerine getirilmeyen, göz yumulan hiçbir şeye bundan sonra müsamaha göstermemiz mümkün değildir. Gerekli müracaatlar yapıldığında her türlü kolaylığı her vatandaşımıza, her işletmemize ve her kurumumuza zaten gösteriyoruz, yine de göstereceğiz. Ancak, kimsenin kafasına göre istediğini yapmasına göz yummamız doğru olmaz. Biz hukukun gereğini yapıyoruz. Yalvaç Belediyesi’nin kurumsal yapısını ve işleyişini güçlendirmek ve hukuku tam uygulamak konusunda her türlü adımı atacağız. Buradaki maksadımız, insanlara ya da işletmelere, kurumlara zorluk çıkarmak değil, her yapılan işlemin bir hukuki temele dayandırılması gerektiğini göstermektedir. 6 Şubat depreminde de acı tecrübelerini yaşadığımız olaylar var biliyorsunuz. Bazı yıkılan binalarda, zemin katta yer alan bazı işyerlerinde kolonların kesildiği, izinsiz tadilatlarda bina statiğine büyük zarar veren işlemler yapıldığını uzmanlar tespit ettiler. Bu konuda herhangi bir müsamaha olması söz konusu olmayacaktır. Herkesten ve tüm kurumlardan da bu konuda anlayış bekliyoruz. Kurallara uygun işlem yapıldığında Yalvaç Belediyesi de hukukun gerektirdiği ne varsa yapacaktır. Kamuoyunun bu konuyla ilgili bilgilenmesini ve herhangi bir işlem yapmadan önce belediyemizdeki görevlilerimizden bilgi almalarını rica ediyorum.” dedi. (HABER MERKEZİ)
Yalvaç Belediyesi İmar Müdürlüğü’nce izinsiz tadilat çalışması yapılan iki işyerindeki çalışmalar mühürlenerek durduruldu.

Yalvaç ilçesi çarşı merkezinde Çınaraltı mevkiinde Vakıfbank Şubesi yanında bir banka şubesince kiralandığı kaydedilen işyerinde izinsiz tadilat çalışması yapıldığı bilgisi üzerine 9 Temmuz Salı günü belediye görevlileri söz konusu alana giderek tespitte bulundu ve tadilat çalışmasını durdurarak mühürleme işlemi yaptı. Mühürleme işleminde “3194 Sayılı İmar Kanunu ve Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri gereğince inşai faaliyetlerin durdurulması için mühürlenmiştir.” ifadesine yer verildi.

Bu işlemin yanı sıra, Eski Sanayi’de Migros Market yakınında yine bir zincir market tarafından kiralandığı öğrenilen işyerinde de tadilat izni alınmadan çalışma yapıldığı bilgisi alınması üzerine İmar Müdürlüğü elemanlarınca tespit işlemi yapıldı. İzinsiz tadilat işleminin tespit edilmesinin ardından söz konusu alanda da faaliyetler durdurularak mühürleme işlemi yapıldı. Buradaki mühürleme işlemiyle ilgili olarak da, “3194 Sayılı İmar Kanununun 32. maddesine istinaden mühürlenerek inşai faaliyetler durdurulmuştur.” ifadesine yer verildi.

Yalvaç Belediye Başkanı Mustafa Kodal, söz konusu işlemlerin yapıldığını doğrulayarak, “Yalvaç Belediyesi’nde tüm işlemler hukuka uygun olarak yapılmak zorundadır. Burası bir kamu kuruluşudur. Bugüne kadar yerine getirilmeyen, göz yumulan hiçbir şeye bundan sonra müsamaha göstermemiz mümkün değildir. Gerekli müracaatlar yapıldığında her türlü kolaylığı her vatandaşımıza, her işletmemize ve her kurumumuza zaten gösteriyoruz, yine de göstereceğiz. Ancak, kimsenin kafasına göre istediğini yapmasına göz yummamız doğru olmaz. Biz hukukun gereğini yapıyoruz.

Yalvaç Belediyesi’nin kurumsal yapısını ve işleyişini güçlendirmek ve hukuku tam uygulamak konusunda her türlü adımı atacağız. Buradaki maksadımız, insanlara ya da işletmelere, kurumlara zorluk çıkarmak değil, her yapılan işlemin bir hukuki temele dayandırılması gerektiğini göstermektedir.

6 Şubat depreminde de acı tecrübelerini yaşadığımız olaylar var biliyorsunuz. Bazı yıkılan binalarda, zemin katta yer alan bazı işyerlerinde kolonların kesildiği, izinsiz tadilatlarda bina statiğine büyük zarar veren işlemler yapıldığını uzmanlar tespit ettiler. Bu konuda herhangi bir müsamaha olması söz konusu olmayacaktır. Herkesten ve tüm kurumlardan da bu konuda anlayış bekliyoruz.

Kurallara uygun işlem yapıldığında Yalvaç Belediyesi de hukukun gerektirdiği ne varsa yapacaktır. Kamuoyunun bu konuyla ilgili bilgilenmesini ve herhangi bir işlem yapmadan önce belediyemizdeki görevlilerimizden bilgi almalarını rica ediyorum.” dedi. (HABER MERKEZİ)

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve habersulh.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.